Polgármesteri látogatás

Category : Cikkek , Hír

10 év után ismét…

Első alkalommal 2009. január 31-én a Gyülekezeti Ház megnyitóján látogatott meg bennünket Székesfehérvár Megyei Jogú Város Polgármestere, Warvasovszky Tihamér úr.

Az akkori városvezető, Hivatalával együtt jelentős mértékben támogatta Imaházunk építését.

A megnyitó beszédében a társadalomban végzett szolgálatunk folytatására bátorította közösségünket, külön méltatva szociális érzékenységünket.

10 év után a jelenlegi városvezető, dr. Cser-Palkovics András Polgármester úr,     a Királyok Városának első embere, Gyülekezetünk 2018. szeptember 23-i Hálaadó ünnepélyére látogatott el hozzánk. A látogatás megszervezését Hamvasi Mercédesz titkárnő különös gondossággal készítette elő.

dr. Cser-Palkovics András (fotó: Bácskai Gergely)

Polgármester úr kérésünkre ünnepi előadást is tartott. Nagyra méltatta az egyházak és gyülekezeteik társadalmi szerepvállalását, az állami és önkormányzati intézményekkel, valamint a közhasznú szervezetekkel való együttműködés hasznosságát. Különösen fontosnak tartotta az oktatási és szociális területeken való együttműködést. Kiemelten hangsúlyozta a közös összefogás erejét, ami a közös jövőnk záloga.

Jeremiás prófétának a ma is rendkívül aktuális üzenetét hallottuk vissza Polgármester úr tolmácsolásában:

„…igyekezzetek a város jólétén…, mert annak jóléte lesz a ti jólétetek is.”
(Jeremiás 29,7)

Pataky Albert (fotó: Bácskai Gergely)

Polgármester úr beszéde után Pataky Albert lelkész elnök hirdette Isten Igéjét. Majd az elnököt követően Pintér Imre lelkész alelnök buzdított hálaadó imádságra.

Simon István

lelkipásztor